Yol Ayrımı HD İzle
Your Vote:
Be the first to rate.
7.8 IMDB Rating 421 Views

Yol Ayrımı HD İzle

(2017)

Director:

Yavuz Turgul

Stars:

Şener Şen
Türk sinemasının birbirini en iyi tamamlayan aktörü ve yönetmeni olarak tanımlayabileceğimiz Yavuz Turgul ve Şener Şen ikilisinin son şöleni Yol Ayrımı, damağınıza ayrı bit tat bırakan filmlerden.

 • Comments
 • Details
 • Photos
 • Summary & Details

  Türk sinemasının birbirini en iyi tamamlayan aktörü ve yönetmeni olarak tanımlayabileceğimiz Yavuz Turgul ve Şener Şen ikilisinin son şöleni Yol Ayrımı, damağınıza ayrı bit tat bırakan filmlerden.
  Daha önce Eşkıya, Gönül Yarası ve Av Mevsimi gibi filmlere imza atan ve beyaz perde tutkunlarının gönlünde taht kuran ikili, bu kez çok farklı bir hikaye ile izleyiciye merhaba diyor.
  Sistemi Protesto Eden Patron
  Yurt çapında bilinen ve köklü geçmişe sahip bir tekstil firmasının başında olan Mazhar bey, geçirdiği trafik kazası sonucu radikal bir değişim gösteriyor. Son derece katı kurallara sahip olan bir kapitalistken, birden hayatın farklı renkleri olduğunu keşfeden ve şirketi çalışanlarının üzerine yapmaya karar veren bu karakter, izleyicinin gözünden destek görse de kendiyle çeliştiği için yeterince inandırıcı bulunmayabiliyor.
  Sinemanın sıkı takipçilerine Bisiklet Hırsızları filmi üzerinden göndermelerin de olduğu film, bir yandan hep benzer hikayelerin anlatıldığı sektörde yeni bir soluk olarak işleyişini sürdürürken bir yandan izleyiciye hayatın paradan daha farklı amaçları olduğunu da düşündürüyor.
  Bir Şener Şen Klasiği
  Türk sinemasının yaşayan en büyük aktörlerinden biri olan Şener Şen, filmdeki performansıyla yine hayranlarını şaşırtmıyor. Karakterin çıktığı içsel yolculuğu çok iyi bir şekilde yansıtan usta oyuncu, abartısız ve sade oyunculuğu ile göz dolduruyor.
  Filmin dikkat çeken performanslarından biri de Rutkay Aziz tarafından sergileniyor. Tekstil patronu Mazhar beyin lise yıllarından arkadaşı rolüyle izleyicinin karşınıza çıkan Aziz, hayatından başka bir yolu seçmiş, eğlenceye düşkün ve kadınlarla arası çok iyi olan bir karakteri canlandırıyor. Mazhar’ın değişimi sonrası kapısını çaldığı bu karakter, hayatın aslında nasıl yaşanması gerektiğini sürekli dikte ettiği için biraz itici kaçsa da ikili arasındaki benzerliği ve seçilen yolların insanın kişiliğini nasıl değiştirdiğini anlatmak için güzel bir örnek olarak yorumlanabilir.
  Genç oyuncuların da boy gösterdiği filmde, Mazhar beyin oğlunu son dönemin gözde aktörlerinden Mert Fırat canlandırıyor. Alkol problemleri olan ve babasından görmediği ilgiyi hayatının başka alanlarında arayan bu karakter de filme dinamizm katan sahnelere imza atıyor.

  Photos

  2 image has been found related to "Yol Ayrımı HD İzle"

  No Comment Yet.
  Do you do want to be the first to comment?