X-Men: Birinci Sınıf HD İzle
6.0
Your Vote:
Voting: 6.0 /10 (9)
177 Views

X-Men: Birinci Sınıf HD İzle

2011 yılında vizyona giren filmin yönetmenliğini, yapımcı adıyla bilinen Matthew Vaughn üstlenmiştir. Marvel Comics’in çizgi romanlarının süper kahramanlarını beyaz perdeye uyarlanması olarak ortaya çıkan film Bilim kurgu türünün başarılı örneklerindendir. Başrollerinde; James McAvoy, Michael Fassbender, Kevin bacon ve Jennifer Lawrence’ın rol aldığı X-Men: Birinci Sınıf HD İzle filminin IMDB puanı 8,1’dir. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Polonya ortak yapımı olan filmin bütçesi 160 Milyon Dolar iken X-Men: Birinci Sınıf HD İzle hasılatı ise 340 Milyon dolara kadar ulaşmıştır.

Efsanenin Başlangıcı: X-Men: Birinci Sınıf


Marvel Comics çizgi romanlarından uyarlanarak seyirciye sunulan ilk filmlerinden çok öncesine, serinin köküne doğru gidilmektedir. Mutant ırkının gizlenerek, asıl güçlerini gün yüzüne çıkarmaya çekindikleri zamanlar ile seyirci karşısına çıkmaktadır. X-Men serisinin eski zamanlarına götürdüğü filmde, Charles Xavier ve Eric Lensherr’in çocukluk dönemlerini seyirciye sunmaktadır. X-Men: Birinci Sınıf, izlenen ilk yarısında farklı karakterleri eş zamanlı işlemesiyle bir suç filmi olarak görülürken, ikinci yarısının genç mutantların örgütlenip eğitim süreci vurgulanmasıyla başlangıç filmi özelliği taşıdığını gözler önüne seriyor.

Charles Xavier, insanların akılını okuyabilen, müdahale edebilen bir güce sahip olarak Profesör X mutant adına bürünmektedir. Mutant dostu Eric Lensherr ise Magneto mutant adı ile kötü durumlarda kullanabileceği manyetik alanların kontrolünü sağladığı bir güce sahiptir. Magneto ve Prefesör X güçlerini birleştirerek bir grup genç mutanta, yeteneklerini dışa vurmaları için öncülük etme görevini üstlenirler. Serinin başlangıcı olan X-Men: Birinci Sınıf HD İzle filminde henüz bu ikili birbirine düşman olmamıştır. Kendileri gibi güçlerini yeni yeni keşfeden diğer mutantlarla birleşerek dünyanın tehlike altında olduğu durumlara karşı beraber savaşmaktadırlar. İki mutant dostun zamanla aralarında oluşan anlaşmazlıklar sonucunda sonsuz bir savaşın başlangıcı olarak görülmektedir.

Seyircinin karşısına 1962 yılına ait yakın tarihin kurmacasını başarıyla sunduğu kabul edilmiştir. İzleyiciden ve sinema yorumcularından geçer not alan X-Men: Birinci Sınıf beyaz perdenin en iyi aksiyonları arasında yerini aldı. Yapımcı kimliği ile tanınan Matthew Vaughn ise yönetmenlik performansı için takdir toplamıştır. 17 adaylık arasından 5 ödüle layık görülen X-Men: Birinci Sınıf HD İzle filmi 180 Milyon Dolar bütçe ile 350 Milyon Dolardan fazla hasılat yapmıştır.

 • Comments
 • Details
 • Photos
 • Details

  No details have been added.

  Photos

  4 image has been found related to "X-Men: Birinci Sınıf HD İzle"

  No Comment Yet.
  Do you do want to be the first to comment?