Whitnail And I HD İzle
4.8
Your Vote:
Voting: 4.8 /10 (5)
7.8 IMDB Rating 111 Views

Whitnail And I HD İzle

(1987)

Director:

Bruce Robinson

Stars:

Paul McGann, Richard Griffins Richard E. Grant
Filmde Whitnail ve Marwood adlı iki arkadaşın maceraları anlatılıyor. Son derece tembel ve alkole düşkün olan gençler, işsizlikle mücadele ederek geçirdikleri hayatlarında aktör olma sevdasındadır. Ancak başlarına enteresan bir olay gelir ve belaya bulaşırlar. Bir süreliğine ortamdan uzaklaşmak adına Whitnail’in amcasının evine taşınmaya karar verirler. Burada bir süre sakin bir hayat yaşama planları yapan gençler aynı zamanda sefaletten de uzaklaşacaklarını düşünürler. Fakat işler hiç de sandıkları gibi gitmez. İlk etapta amcanın tacizleri ile baş etmek zorunda kalan gençler, bu tavırdan kaçarken farklı olaylara sürüklenirler.

 • Comments
 • Details
 • Summary & Details

  İngilizlerin kara komedileri arasından sivrilen bir yapım olan Whitnail And I, 1987 yılında çekilen ve bağımsız sinemanın en özel örneklerinden olan bir yapımdır. Hikayenin senaristliğini ve yönetmenliğini Bruce Robinson yapmıştır. Paul McGann, Richard Griffins ve Richard E. Grant gibi isimlerin rol aldığı filmde Mary Selway ise oyuncu direktörü unvanıyla karşımıza çıkmaktadır. Filmin dikkat çeken yönlerinden biri de orijinal müzikleridir. Lord David Dundas’ın imzasını taşıyan film müzikleri yoğun bir ilgi görmüş ve birçok ödüle de layık görülmüştür.
  Filmde Whitnail ve Marwood adlı iki arkadaşım maceraları anlatılıyor. Son derece tembel ve alkole düşkün olan gençler, işsizlikle mücadele ederek geçirdikleri hayatlarında aktör olma sevdasındadır. Ancak başlarına enteresan bir olay gelir ve belaya bulaşırlar. Bir süreliğine ortamdan uzaklaşmak adına Whitnail’in amcasının evine taşınmaya karar verirler. Burada bir süre sakin bir hayat yaşama planları yapan gençler aynı zamanda sefaletten de uzaklaşacaklarını düşünürler. Fakat işler hiç de sandıkları gibi gitmez. İlk etapta amcanın tacizleri ile baş etmek zorunda kalan gençler, bu tavırdan kaçarken farklı olaylara sürüklenirler.
  1960’lı yıllarda geçen film, ağlatırken güldüren filmlerden bir tanesi. Eğer bir İngiliz’le arkadaşlık ederseniz en sevdiği filmleri saymasını söyleyin. Mutlaka bu filmi de listelerinde sıralayacaktır. İngiliz sinema tarihi açısından bakılırsa bizdeki klasikleşmiş Yeşilçam filmleri gibi muamele gören bu film, kültürler ne kadar farklı olsa da işin içine insan faktörü girince hikayelerinden ne kadar birbirine benzeyebildiklerini gösterme açısından birebir. Tabi burada sanat dilinin evrenselliğine de saygı duymak lazım.
  Filmin olumsuz taraflarından da bahsedecek olursak çok fazla madde tüketiminin olduğu sahnelerden oluştuğunu söyleyebiliriz. Neredeyse her planda mutlaka ya bir kadeh içki ya da dumanlı maddeler kullanılıyor. Bu yüzden yaş sınır uygulanan bu filmi küçük yaştaki izleyicilere önermiyoruz.

  No Comment Yet.
  Do you do want to be the first to comment?