Uzun Hikaye Filmi Tek Part HD İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7,6 IMDB Puanı

Uzun Hikaye Filmi Tek Part HD İzle

Uzun Hikâye, yapımcılığını ve yönetmenliğini Osman Sınav'ın yaptığı 12 Ekim 2012 tarihinde vizyona giren Türk yapımı bir filmdir. Uzun Hikaye Filmini Tek Part HD İzle ile izlemek isteyenler için yazar Mustafa Kutlu'nun aynı adlı eserinden Yiğit Güralp tarafından senaryolaştırılarak sinemaya uyarlandığını hatırlatalım. Ulaş Özdemir’in muhteşem besteleri ile hayat bulan yapım, sinema eleştirmenlerinden 7,6/10 imdb puanı almıştır. Uzun Hikaye, güçlü oyuncu kadrosu ile de dikkatleri üzerine çekmiştir. Tür olarak, macera ve dram türünde sinema izleyicisi ile buluşmuş bir yapımdır. Kenan İmirzalıoğlu’nun yanı sıra tren şefi rolüyle izlediğimiz Güven Kıraç, Altan Erkekli, Osman Alkaş gibi yan karakterlerin yanı sıra Kürşat Alnıaçık ve Mahir Günşıray oyunculukları ile filmi taçlandırmışlardır. Tuğçe Kazaz, Ushan Çakır ve Elif Atakan’ın başrole destek verdiği film, 2 saat 17 dakika boyunca izleyiciye keyifli bir seyir yaşatmaktadır.

Uzun Hikaye Filminin Konusu

1940’lı yıllardan başlayarak 1970’li yıllara kadar uzanan Uzun Hikaye Filmini Tek Part HD İzle izlemek için konusundan kısaca bahsedelim. Küçük yaşta yetim kalan Bulgar Ali’yi kendisi gibi Balkan göçmeni olan dedesi Süleyman büyütmüştür. Dedesi tarafından adalet duygusuna önem vereceği şekilde yetiştirilmiştir. Ali, yazlık sinema işleten bir tüccarın kızı olan Münire'ye sevdalanır. Ailesi Münire’yi vermeyince birlikte kaçmaya karar verirler. Hayatları artık kasaba kasaba gezip, eşitsizliğe direnerek geçecektir. Bu gezgin hayat onlara Mustafa adında bir de oğul armağan eder. Geçimini, katiplik yaparak kazanan Sosyalist lakaplı Ali haksızlığa katlanamaması nedeniyle, haksızlığa karşı kendisini savunmak zorunda kalacaktır. Mustafa’da büyümekte, kendi hikayesini oluşturmak istemektedir. Tren garında başlayıp yine istasyon garında biten film göç gerçeğini de gözler önüne seriyor.


Uzun Hikâye, yapımcılığını ve yönetmenliğini Osman Sınav’ın yaptığı 12 Ekim 2012 tarihinde vizyona giren Türk yapımı bir filmdir. Uzun Hikaye Filmini Tek Part HD İzle ile izlemek isteyenler için yazar Mustafa Kutlu’nun aynı adlı eserinden Yiğit Güralp tarafından senaryolaştırılarak sinemaya uyarlandığını hatırlatalım. Ulaş Özdemir’in muhteşem besteleri ile hayat bulan yapım, sinema eleştirmenlerinden 7,6/10 imdb puanı almıştır. Uzun Hikaye, güçlü oyuncu kadrosu ile de dikkatleri üzerine çekmiştir. Tür olarak, macera ve dram türünde sinema izleyicisi ile buluşmuş bir yapımdır. Kenan İmirzalıoğlu’nun yanı sıra tren şefi rolüyle izlediğimiz Güven Kıraç, Altan Erkekli, Osman Alkaş gibi yan karakterlerin yanı sıra Kürşat Alnıaçık ve Mahir Günşıray oyunculukları ile filmi taçlandırmışlardır. Tuğçe Kazaz, Ushan Çakır ve Elif Atakan’ın başrole destek verdiği film, 2 saat 17 dakika boyunca izleyiciye keyifli bir seyir yaşatmaktadır.

Uzun Hikaye Filminin Konusu

1940’lı yıllardan başlayarak 1970’li yıllara kadar uzanan Uzun Hikaye Filmini Tek Part HD İzle izlemek için konusundan kısaca bahsedelim. Küçük yaşta yetim kalan Bulgar Ali’yi kendisi gibi Balkan göçmeni olan dedesi Süleyman büyütmüştür. Dedesi tarafından adalet duygusuna önem vereceği şekilde yetiştirilmiştir. Ali, yazlık sinema işleten bir tüccarın kızı olan Münire’ye sevdalanır. Ailesi Münire’yi vermeyince birlikte kaçmaya karar verirler. Hayatları artık kasaba kasaba gezip, eşitsizliğe direnerek geçecektir. Bu gezgin hayat onlara Mustafa adında bir de oğul armağan eder. Geçimini, katiplik yaparak kazanan Sosyalist lakaplı Ali haksızlığa katlanamaması nedeniyle, haksızlığa karşı kendisini savunmak zorunda kalacaktır. Mustafa’da büyümekte, kendi hikayesini oluşturmak istemektedir. Tren garında başlayıp yine istasyon garında biten film göç gerçeğini de gözler önüne seriyor.

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?