Swordsmen Filmi Tek Part HD İzle
5.9
Sizin Oyunuz:
Oylama: 5.9 /10 (13)
7,1 IMDB Puanı 100 Görüntülenme

Swordsmen Filmi Tek Part HD İzle

Swordsmen, diğer adıyla Dragon, 2011 Hong Kong ve Çin ortak yapımı dövüş sanatları filmidir. İlk kez 13 Mayıs 2011 tarihinde Cannes’da gösterilen film, 98 dakika boyunca aksiyon ve dövüş teknikleri ile bezenmiş. Peter Chan'in yönettiği filmde Uzakdoğu’nun gözde oyuncuları Donnie Yen, Takeshi Kaneshiro ve Tang Wei başrollerde yer alıyor. Filmin senaryosunda “Hong Kong’un Spielberg’i” olarak anılan yönetmen Peter Chan ile birlikte Oi Wah Lam’ın da imzası var.

Türkçe karşılığı “Kılıç Ustaları” olan Swordsmen’de aksiyon, gerilim ve dram türleri iç içe geçmiş durumda. 2011 Cannes Film Festivali'nde Gece Yarısı Gösterimleri kategorisinde yer alan film, imdb’de 7,1 puan aldı. Orijinal ismi “Wu Xia” olan Uzakdoğu yapıtı, imdb puanı ile izlenmeyi fazlasıyla hak ediyor. Filmdeki detay çekimler, Uzakdoğu dövüş sanatlarını nazik dokunuşlarla sunuyor. Bu detaylar, izleyiciye keyifli dakikalar yaşatıyor. Filmin “En İyi Sinematografi” ve “En İyi Orijinal Skor” ödüllerini de hatırlatmakta fayda var!

Swordsmen Filminin Konusu

Peter Chan'in ilk dövüş sanatları filmi olan Swordsmen, 1917 yılında yaşanan bir hikayeyi anlatıyor. Dövüş sanatları profesyoneli Liu Jin-xi’nin (Donnie Yen) maceralarını özel efektler ve dikkat çeken sahnelerle sunuyor. Liu Jin-xi, günahkâr bir dövüşçüdür. Ancak sade ve sakin bir hayata başlamak ister. Ancak geçmişi peşinden gelmektedir. Suçlarını takip eden inatçı bir dedektif ve eski ustası, Liu Jin-xi’yi mahkum etmek ister. Dedektif, iki suçluyla ilgili bir cinayet davasıyla ilgilenmektedir. Liu, normal hayatına dönebilmek için epey zorlanıyor!

Swordsmen, diğer adıyla Dragon, 2011 Hong Kong ve Çin ortak yapımı dövüş sanatları filmidir. İlk kez 13 Mayıs 2011 tarihinde Cannes’da gösterilen film, 98 dakika boyunca aksiyon ve dövüş teknikleri ile bezenmiş. Peter Chan’in yönettiği filmde Uzakdoğu’nun gözde oyuncuları Donnie Yen, Takeshi Kaneshiro ve Tang Wei başrollerde yer alıyor. Filmin senaryosunda “Hong Kong’un Spielberg’i” olarak anılan yönetmen Peter Chan ile birlikte Oi Wah Lam’ın da imzası var.

Türkçe karşılığı “Kılıç Ustaları” olan Swordsmen’de aksiyon, gerilim ve dram türleri iç içe geçmiş durumda. 2011 Cannes Film Festivali’nde Gece Yarısı Gösterimleri kategorisinde yer alan film, imdb’de 7,1 puan aldı. Orijinal ismi “Wu Xia” olan Uzakdoğu yapıtı, imdb puanı ile izlenmeyi fazlasıyla hak ediyor. Filmdeki detay çekimler, Uzakdoğu dövüş sanatlarını nazik dokunuşlarla sunuyor. Bu detaylar, izleyiciye keyifli dakikalar yaşatıyor. Filmin “En İyi Sinematografi” ve “En İyi Orijinal Skor” ödüllerini de hatırlatmakta fayda var!

Swordsmen Filminin Konusu

Peter Chan’in ilk dövüş sanatları filmi olan Swordsmen, 1917 yılında yaşanan bir hikayeyi anlatıyor. Dövüş sanatları profesyoneli Liu Jin-xi’nin (Donnie Yen) maceralarını özel efektler ve dikkat çeken sahnelerle sunuyor. Liu Jin-xi, günahkâr bir dövüşçüdür. Ancak sade ve sakin bir hayata başlamak ister. Ancak geçmişi peşinden gelmektedir. Suçlarını takip eden inatçı bir dedektif ve eski ustası, Liu Jin-xi’yi mahkum etmek ister. Dedektif, iki suçluyla ilgili bir cinayet davasıyla ilgilenmektedir. Liu, normal hayatına dönebilmek için epey zorlanıyor!

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?