Sümela’nın Şifresi Temel Full HD İzle
3.0
Your Vote:
Voting: 3.0 /10 (3)
164 Views

Sümela’nın Şifresi Temel Full HD İzle

Kısa film ve reklamlarda bir süre isim yaptıktan sonra komedi dalındaki ilk uzun metraj filmini çeken Adem Kılıç’ın yönetmenliğini yaptığı Sümela’nın Şifresi Temel, sinema salonlarına 2011 yılında girmiş ve büyük bir gişe başarısı elde etmiştir. Akabinde her film seri halini almıştır. Temel rolünde izlediğimi isim ise Alper Kul.

Karadeniz’in sıcak ve samimi hikayeleri ülkemizde her zaman izleyici buluyor. Kültürümüzde bu yörenin insanlarının yaşadıklarından esinlenilerek fıkra haline getirilmiş komik olaylar oldukça önemli bir yer tutuyor. Dolayısıyla bu konunun sinema dünyasında da beğenilmemesi içten bile değil.

Filmde adından da anlaşıldığı üzere Karadeniz’de artık halk kahramanı gibi görülen Temel’in yaşadığı olaylar anlatılıyor. Temel, son derece saf kalpli bir insandır ve hayatı boyunca hep hayallerinin peşinde gitmiştir. Bu naif ve biraz da çocuksu tavrı onu yaşadığı yerdeki insanların alay konusu haline getirmiştir. Ancak kalbine söz geçiremeyen Temel, bölgenin en tanınmış ailelerinden birinin kızına aşık olur. Zuhal adındaki bu kızla Temel tam manasıyla ayrı dünyaların insanlarıdır. Temel’in bu sevdasını duyan herkes ona davul bile dengi dengine çalar tarzında nasihatler verir ancak bu olumsuz telkinler delikanlıyı yolundan döndürmez. Gidip kızı babasından istemeye koyulur. Fakat kötü kalpli ve kaba bir adam olan Hıdır, Temel’i geldiğine pişman eder ve kapıdan kovar. Dünyası başına yıkılan Temel o esnada çocukluk arkadaşının Sümela Manastırı’nın tepesinden atlayarak intihar etmeye kalkıştığını öğrenir ve onu aşağıya indirmeye ikna etmek için yanına gider. Ancak kendisi de intihar etmeye karar verir. Polisler Temel’i indirmek için ikna çabalarına başvurur ve laf arasında Manastır’da hazine olduğunu söylerler. Bunu duyan Temel’in kafasında bir ampul yanar. Hazineye bulup zengin olduktan sonra Zuhal ile evlenebilecektir. Vakit kaybetmeden buradaki hazineyi bulmanın planını yapmaya başlar.

  • Comments
  • Details
  • Details

    No details have been added.

    No Comment Yet.
    Do you do want to be the first to comment?