Şark Vaatleri Full HD İzle
6.0
Your Vote:
Voting: 6.0 /10 (3)
121 Views

Şark Vaatleri Full HD İzle

Gösterime girdiği yıl olan 2007’de Toronto Film Festivali’nde dakikalarca ayakta alkışlanan Şark Vaatleri (Eastern Promises), sinema dünyasının en saygı duyulan yönetmenlerinden bir tanesi olan David Cronenberg’ün imzasını taşıyor. Naomi Watts ve Viggo Mortensen’in ana karakterleri canlandırdığı filmde, kendine has duruşuyla beğeni toplayan Vincent Cassel de yer alıyor.

Filmde, kendi halinde bir hemşirenin merakı doğrultusunda başına gelenler, dramatik ve çarpıcı bir dille anlatılıyor. Ana adındaki bu hemşire, Londra’da bir hastanede çalışmaktadır. Doğum servisinde görevli olan genç kadın, burada birçok olayla karşı karşıya gelir ancak bunlardan bir tanesi onu derinden etkiler. Hastaneye son anda kendi imkanlarıyla yetişen bir fahişe, çocuğunu doğururken hayatını kaybeder ve çocuk tek başına kalır. Bu olay, duygusal yönden zayıf ancak hayata karşı güçlü bir duruşa sahip olan Ana’yı çok etkiler ve olayın peşine düşmeye karar verir. İlk iş fahişenin kimliğini bulmak ve çocuğu teslim edebileceği bir akraba var mı yok mu diye kontrol etmektir. Ancak bu arayış onu doğrudan Rus mafyasının kirli ilişkilerinin içine çeker. Merkezi Moskova’da olan bu yer altı örgütü, dünyanın birçok ülkesine yayılmış ve tehlikeli bir hal almıştır. Genç kadının yaşadığı yerde yani Londra’da da fuhuş şebekeleri vardır. Tek amacı doğan bebeğin daha iyi bir hayat sürmesi için yardım etmek olan Ana, hayatı boyunca pişman olacağı bir hareket yapmak üzeredir.

Cronenberg hayranlarını yine yüz üstü bırakmayan bir hikaye sunan Şark Vaatleri, yönetmenin kendine has sert üslubunun izlerini taşıyor. Filmdeki rolüyle akademi ödüllerine aday gösterilen Viggo Mortensen ise belki de sinema tarihinin en sinir bozucu performanslarından birini sergiliyor desek abartmış olmayız. Ancak bu tabi ki oyuncunun başarısını gölgelemiyor.

  • Comments
  • Details
  • Details

    No details have been added.

    No Comment Yet.
    Do you do want to be the first to comment?