Geleceğe Dönüş Full HD izle
4.7
Your Vote:
Voting: 4.7 /10 (9)
196 Views

Geleceğe Dönüş Full HD izle

Film yapımcıları çok iyi bilir ki bilim kurgu ile komediyi birleştirmek dünyanın en zor işlerinden bir tanesidir. İşte tam da böylesine zor ve neredeyse imkansız görevi büyük bir başarıyla gerçekleştiren Geleceğe Dönüş filmi; sinemalara aktarıldığı yıllarda en çok beğenilen bilim kurgulardan bir tanesi olmayı başardı. Filmin yönetmenliğini deneyimli birisi olan Robert zemeckis yapmıştır. Yapımcı olarak ise, Neil Canton , Bob Gale yer almıştır. Filmin senaryosu ;bilim kurgu alanında deneyimli olan Senarist; Robert zemeckis ve Bob Gale tarafından yapılmıştır. Başrol oyuncuları ise; Michelle Fox ve Christopher Lloyd gibi sevilen oyuncular oynadı. Bilim kurgu müziklerini, dünya çapında tanınan bir besteci olan; Sylvester Alan Silvestri besteledi. Bunlara ek olarak film ABD yapımı olmakla birlikte, IMDb puanı olarak ise 10 üzerinden 8.5 gibi yüksek bir rana sahiptir.Geleceğe dönüş HD izle  seçeneğiyle doyasıya bu filmi izleyebilirsiniz.

Geleceğe Dönüş filminin konusu

Geleceğe dönüş HD izle filmindeki Çılgın Doktor olarak geçen emmett brown'un evine gelen Martin’in, gitarını devasa bir hoparlöre bağlar ve gitarını çalmaya başladığı andan itibaren hoparlörün büyüklüğünden dolayı ses onu geriye doğru iter. Onu arayarak Marty’ye geceleyin yanına gelmesini çok önemli bir şekilde sessizce fısıldar ve işler tam da bu noktada başlar. Marty okula geç kalmıştır ve grubu ile birlikte de okulun müzik seçmelerine katılması gerekmektedir. Okula sürekli geç kalmasından dolayı pek sevilmez ve müziklerinin de büyük bir gürültüye sahip olması nedeniyle, kendisini geri çevirirler. Çıkışta ise sevgilisiyle babasının evine gider. Zamanda yolculuk yapabilmesi için saatte 88 km hıza ulaşmaları gerekir. Ancak buna ek olarak oldukça önemli bir element olan Plütonyum gerekir. Zamanda yolculuk yapan marty ve Doktor Emmet, ilk başlarda bunu belirli aralıklarla yaparlar ancak zaman geçtikçe adeta bağımlı olarak rahatsız oldukları bu işi sürekli olarak tekrar etmeye çalışırlar. Einstein gibi renkli karakterlerin bulunduğu bu film; çıkış tarihi olan 3 Temmuz 1985'te, tüm dünyanın bilim kurgu ya karşı büyük açlık duymasını sağlamıştır.

Geleceğe Dönüş filmi Akademi ödüllerinde en iyi müzik kurgusu dalında ödül kazanmış ve hasılat olarak ise yaklaşık 381 milyon dolar kazandırmıştır.

  • Comments
  • Details
  • Details

    No details have been added.

    No Comment Yet.
    Do you do want to be the first to comment?