Fetih 1453 Filmi Tek Part HD İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7,1 IMDB Puanı

Fetih 1453 Filmi Tek Part HD İzle

Yönetmen:

Fetih 1453, yönetmenliğini ve yapımcılığını Fatih Aksoy’un üstlendiği 18,2 milyon USD bütçesi ve 61,2 milyon USD gişe hasılatı ile adından söz ettiren tarihi bir dönem filmidir. Yüksek meblağlı bütçesiyle kalabalık oyuncu ve sahne gerisi kadrosuna sahip Fetih 1453’ün senaryosunu Atilla Engin ve İrfan Saruhan kaleme almıştır. Prof.Dr. Feridun Emecen, Doç.Dr. Hülya Tezcan, Doç.Dr. Gülgün Köroğlu, sanat tarihçisi Massimo Farinelli'den oluşan danışmanlar kadrosunun da eşlik ettiği Fetih 1453 filmini tek part HD izlemek isteyenler için imdb puanının 7,1/10 olduğunu not düşelim. Benjamin Wallfisch’in müziklerini bestelediği filmin başrollerinde Sultan Mehmet Han rolüyle Devrim Ekin, Ulubatlı Hasan rolüyle ise, İbrahim Çelikkol yer alıyor. 2500 metrekare kapasiteli bir stüdyoda, digital çekim platformu üzerinde iç mekan çekimleri yapılan film için 40 kişilik tasarım ve animasyon ekibi Bizans ve Edirne saraylarını aslına uygun olarak 3 boyutlu hazırlamışlardır. 16 Şubat 2012 tarihinde vizyona giren yapım, 2 saat 45 dakika boyunca izleyicileri unutulmaz bir zaman yolculuğuna çıkarıyor.

Fetih 1453 Filminin Konusu

Şimdiye kadar çekilmiş en büyük tarihi-kahramanlık yapımı olan Fetih 1453 Filmini, Tek Part HD İzle ile izlemek isteyenler için bu muhteşem filmin konusunu şöyle özetleyebiliriz.

Babası II. Murat'ın ölümü üzerine ikinci kez tahta çıkan II. Mehmet'in en büyük hayali Bizans İmparatorluğu'nun son toprağı olan Konstantinapolis'i Osmanlı Devleti sınırlarına dahil etmektir. Osmanlı Devleti'ni imparatorluğa taşıyan Fatih Sultan Mehmet'in 1451 yılında İstanbul'u alma planları yaptığı dönemden başlayan film, sahne dekorları, dönemi yansıtan kıyafetleri ve görsel efektleri ile göz dolduruyor. Ulubatlı Hasan’ın hayat hikayesi çerçevesinde kurgulanan film unutulmayacak fetih ve savaş sahnesiyle hafızalardaki yerini koruyor.


Fetih 1453, yönetmenliğini ve yapımcılığını Fatih Aksoy’un üstlendiği 18,2 milyon USD bütçesi ve 61,2 milyon USD gişe hasılatı ile adından söz ettiren tarihi bir dönem filmidir. Yüksek meblağlı bütçesiyle kalabalık oyuncu ve sahne gerisi kadrosuna sahip Fetih 1453’ün senaryosunu Atilla Engin ve İrfan Saruhan kaleme almıştır. Prof.Dr. Feridun Emecen, Doç.Dr. Hülya Tezcan, Doç.Dr. Gülgün Köroğlu, sanat tarihçisi Massimo Farinelli’den oluşan danışmanlar kadrosunun da eşlik ettiği Fetih 1453 filmini tek part HD izlemek isteyenler için imdb puanının 7,1/10 olduğunu not düşelim. Benjamin Wallfisch’in müziklerini bestelediği filmin başrollerinde Sultan Mehmet Han rolüyle Devrim Ekin, Ulubatlı Hasan rolüyle ise, İbrahim Çelikkol yer alıyor. 2500 metrekare kapasiteli bir stüdyoda, digital çekim platformu üzerinde iç mekan çekimleri yapılan film için 40 kişilik tasarım ve animasyon ekibi Bizans ve Edirne saraylarını aslına uygun olarak 3 boyutlu hazırlamışlardır. 16 Şubat 2012 tarihinde vizyona giren yapım, 2 saat 45 dakika boyunca izleyicileri unutulmaz bir zaman yolculuğuna çıkarıyor.

Fetih 1453 Filminin Konusu

Şimdiye kadar çekilmiş en büyük tarihi-kahramanlık yapımı olan Fetih 1453 Filmini, Tek Part HD İzle ile izlemek isteyenler için bu muhteşem filmin konusunu şöyle özetleyebiliriz.

Babası II. Murat’ın ölümü üzerine ikinci kez tahta çıkan II. Mehmet’in en büyük hayali Bizans İmparatorluğu’nun son toprağı olan Konstantinapolis’i Osmanlı Devleti sınırlarına dahil etmektir. Osmanlı Devleti’ni imparatorluğa taşıyan Fatih Sultan Mehmet’in 1451 yılında İstanbul’u alma planları yaptığı dönemden başlayan film, sahne dekorları, dönemi yansıtan kıyafetleri ve görsel efektleri ile göz dolduruyor. Ulubatlı Hasan’ın hayat hikayesi çerçevesinde kurgulanan film unutulmayacak fetih ve savaş sahnesiyle hafızalardaki yerini koruyor.

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?