Çılgınlar Okulu HD İzle
5.0
Your Vote:
Voting: 5.0 /10 (3)
7.3 IMDB Rating 309 Views

Çılgınlar Okulu HD İzle

(1978)

Director:

John Landis

Stars:

Karen Allen John Belushi Stephen Furts
Filmde anlatılan hikaye Faber Koleji’nde geçmektedir. Okulda gençlerin kayıt olup sosyalleşeceği iki tane kulüp vardır. Bunlardan birinin adı Kardeşlik Kulübüdür. Ancka kulübün namı pek parlak değildir. Çünkü hangi öğrenci başvuru yaparsa yapsın hemen kabul edilmektedir. Fakat diğer yandan okulun en popüler isimlerinin dahil olduğu sadece beyaz ve Anglosakson erkeklerin kabul edildiği ve türlü sınavlar yapan bir kulüp daha vardır. öğrenciler bir yandan kulüpler arası mücadelelerle uğraşı ve okuldaki hayatlarını devam ettirirler. Ancak okulun dekanının başka bir planı vardır.

 • Comments
 • Details
 • Photos
 • Summary & Details

  Çılgınlar Okulu, gösterime girdiği dönemden itibaren çok beğenilen ve adından sıkça söz ettiren bir komedi filmi. İçinde zaman zaman romantik öğelerin de serpiştirildiği film, 1978 yapımı. Amerikan sinemasının çıkış yıllarında vizyona giren hikayenin senaryosunda Harold Ramis, Chris Miller ve Douglas Kenney gibi isimlerin imzası var. Filmin çekimlerini ise tanınmış yönetmen John Landis üstlenmiş durumda. Ülkemizdeki gösterimi filmin yayınlandığı tarihten tam beş yıl sonra film, ihtilal dönemine kurban giden yapımlardan bir tanesi. Filmin başrollerinde ise Karen Allen, John Belushi ve Stephen Furts yer alıyor.
  Filmde anlatılan hikaye Faber Koleji’nde geçmektedir. Okulda gençlerin kayıt olup sosyalleşeceği iki tane kulüp vardır. Bunlardan birinin adı Kardeşlik Kulübüdür. Ancka kulübün namı pek parlak değildir. Çünkü hangi öğrenci başvuru yaparsa yapsın hemen kabul edilmektedir. Fakat diğer yandan okulun en popüler isimlerinin dahil olduğu sadece beyaz ve Anglosakson erkeklerin kabul edildiği ve türlü sınavlar yapan bir kulüp daha vardır. öğrenciler bir yandan kulüpler arası mücadelelerle uğraşı ve okuldaki hayatlarını devam ettirirler. Ancak okulun dekanının başka bir planı vardır. yaptığı kurnaz girişimlerle her iki kulübün üyelerinin desteğini almayı başaran dekan, gözüne kestirdiği bazı yaramaz öğrencileri okuldan uzaklaştırmak için planlarını devreye sokar. Çok geçmeden duruma uyanan öğrenciler, kulüp ayrımlarından vazgeçerek arkadaşlarının başına gelecekleri durdurmaya çalışırlar.
  Filmin bir gençlik hikayesi olması izlenebilirliğinden bir şey kaybettirmiyor denebilir. Çünkü diyalogları ve sahneleri çekildiği dönemin koşullarına göre ele aldığımızda oldukça başarılı. Bu da filmi daha akıcı bir hale getiriyor. Diğer yandan öğrencilerin hayat tarzlarını ister istemez kendimizinki ile kıyaslıyoruz ve o dönemde bile okul kalitesi ve ailelerin olaylara yaklaşımı konusunda aramızda dağlar kadar fark olduğunu söyleyebiliriz. Film çerezlik niyetine izlenebilecek bir hikaye. Çok büyük beklentiler içine girmeden eğleneyim ve vaktim güzel geçsin diyorsanız filmi izlemeye koyulabilirsiniz.

  Also Known As:

  Animal House

  Photos

  2 image has been found related to "Çılgınlar Okulu HD İzle"

  No Comment Yet.
  Do you do want to be the first to comment?