Can Dostum HD İzle
Your Vote:
Be the first to rate.
8.2 IMDB Rating 73 Views

Can Dostum HD İzle

(1998)

Director:

Gus Vant Sant

Stars:

Matt Damon Ben Affleck
Hollywood’un son yıllarda yetiştirdiği en yetenekli aktörlerden biri olarak gösterilen Matt Damon ve Ben Affleck, bu filmde kalemlerinin başarısını da gözler önüne sermiş diyebiliriz. Sıra dışı bir anlatım tarzı olan film, insan psikolojisinin derin yanlarını da ele alarak başarılı bir seyir zevki sunuyor.

 • Comments
 • Details
 • Summary & Details

  1998 yılında çekilen Can Dostum (Good Will Hunting) Gus Van Sant’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Oscar ödüllü filmdir. Hollywood’da oyunculuklarıyla ün yapmış olan Matt Damon ve Ben Affleck ikilisinin kaleminde çıkan hikayede, oyunculara eşlik eden isimler arasında Robin Williams ve Minnie Driver gibi isimler yer alıyor. En iyi özgün senaryo dalında akademi ödülü alma başarısı göstermiş olan film, ülkemizde de büyük beğeni toplamıştır.
  Film, orijinal adından da belli olduğu üzere, Will Hunting adındaki bir gencin başından geçen hikayeyi ekrana taşıyor. MIT’de temizlikçi olarak hayatını sürdüren Will, son derece yüksek bir zekaya sahiptir. Yaptığı işle IQ seviyesi arasında dağlar kadar fark vardır ancak o hayatından memnundur. Okulun boş olduğu akşamlardan birinde temizlik yaparken sınıfın birinde tahtada yazılı bir matematik sorusu görür. Bu soru, çok ünlü bir matematikçiye ait olan ancak yıllardır kimsenin çözemediği bir denklemdir. Will, eline tebeşiri alır ve kısa bir süre içinde tahtaya sonucu iliştiriverir. Ardından ortadan kaybolan genç adam, olayın bir süre gizemini korumasına neden olur. Ancak okulda görevli olan bir profesör problemi kimin çözdüğünü bulmakta ısrarcı davranır. Uzun süren araştırmalarından sonra Will’i keşfeder. İlk başta normal görülen bu genç adam, profesör tarafından birkaç teste tabi tutulur. Profesör Will’e çözdüğü soruya benzer nitelikle birkaç tane daha problem gösterir ve çözmesini ister. Will bu soruları da aynı başarıyla çözer. Gördükleri karşısında son derece heyecanlanan profesör bu dehanın kaybolmaması gerektiğini savunur ve genç adam yardım etmeye başlar. Tam bu sırada bir kavgaya karışan Will, hapse düşer ve içeriden çıkmak için ona profesörden başkası yardım edemeyecektir.
  Hollywood’un son yıllarda yetiştirdiği en yetenekli aktörlerden biri olara gösterilen Matt Damon ve Ben Affleck, bu filmde kalemlerinin başarısını da gözler önüne sermiş diyebiliriz. Sıra dışı bir anlatım tarzı olan film, insan psikolojisinin derin yanlarını da ele alarak başarılı bir seyir zevki sunuyor.

  Also Known As:

  Good Will Hunting

  No Comment Yet.
  Do you do want to be the first to comment?