Buz Devri Filmi Tek Part HD İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7,5 IMDB Puanı 19 Görüntülenme

Buz Devri Filmi Tek Part HD İzle

2002 ABD yapımı olan film Türkiye’de de 2003 yılında gösterime girmiştir. Animasyon filmler arasında önemli bir yere sahip olan Buz Devri Filmi Tek Part HD İzle macera ve komedi türü kategorisindendir. Filmin yönetmen koltuğunda Chirs Wedge ve Carlos Saldanha oturmaktadır. Filmin dublajında ise oldukça önemli isimler yer almıştır. İngilizce seslendirmesinde Jack Black, John Leguizamo, Denis Leary gibi oyuncular yer alırken, Türkçesini ise Haluk Bilginer, Yekta Kopan, Ali Poyrazoğlu gibi isimler seslendirmiştir. Buz Devri Filmi Tek Part HD İzle 1 saat 21 dakikadır. Filmin IMDB tarafından aldığı puan ise 7,5’tir.

Buz Devri Filminin Konusu
Film bizi binlerce yıl öncesine götürmektedir. O dönemde dünyaya buzul çağı hakim olmaktadır. Yeryüzünde onlarca farklı hayvan türü vardır. Filmimizin de kahramanı olan hayvan türlerinden bazıları kendi halinde yaşayıp giden mamut Manfred, güçlü bir kaplan olan Diego, zıpır bir rakun olan Sid’dir. Buzul çağı oldukça tehlikeli bir dönemdir. Ve hayvanları birçoğunun soğuktan korunabilmesi için güneye göç etmesi gerekmektedir. Bu üç farklı türdeki hayvanı bir araya getiren bir olay yaşanır. Kahramanlarımız göç ettikleri sırada bir bebek bulurlar. Kaybolmuş bebek buzun üstünde tek başına durmaktadır. Yakınlarda ise hiç insan yoktur. Manfred ve Sid bebeğin ailesini bulmaya kararlıdır. Başlarda bu fikre pek yanaşmayan Diego da sonrasında Manfred ve Sid’e katılır. Üçü birlikte bebeğin ailesini aramaya koyulurlar. Ancak bu aileyi bulmaları kolay olmayacaktır.

Buz Devri Oscar dahil tam 30 dalda ödüle aday gösterilmiştir. Film ABD dışında da insanların beğenisini toplamıştır. Avrupa’da da ödüllere aday gösterilen Buz Devri Almanya ve İtalya gibi farklı ülkelerden de ödülle dönmüştür. 

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?