Blinded by the Light
5.7
Your Vote:
Voting: 5.7 /10 (28)
6,9 IMDB Rating 421 Views

Blinded by the Light

(İngiltere)

Director:

Gurinder Chadha

Stars:

Viveik Kalra, Kulvinder Ghir, Meera Ganatra, Aaron Phagura, Dean-Charles Chapman, Nikita Mehta, Nell Williams, Tara Divina
1 saat 57 dakikalık Biyografik, Dram, Komedi türünde ki Türkçe’ye Işığın Kör Ettiği ismi ile uyarlanan Blinded By The Light filmi bir İngiliz yapımı. Kenyalı Gurinder Chadha tarafından yönetmenliği üstlenilen Blinded By The Light filminde başrolleri Viveik Kalra, Kulvinder Ghir, Meera Ganatra, Aaron Phagura, Dean-Charles Chapman, Nikita Mehta, Nell Williams, Tara Divina paylaşıyor. 6,9/10IMDb puanı alan film 15 milyon dolar bütçe ile çekildi. 18,2 milyon dolar bilet gişesi yakalayan Blinded By The Light filminin senaryosunu Sarfraz Manzoor, Gurinder Chadha ve Paul Mayeda Berges yazdı. İngiltere’de yaşayan gelenekçi bir Hindistan ailenin oğlunu konu alan Blinded By The Light filmi 9 Ağustos 2019 tarihinde izleyicisinin beğenisine sunuldu. Müziğin evrensellinin yanı sıra kimlik arayışını ve ırkçılığı da beyaz perdeye yansıtan Blinded By The Light filmi dünya prömiyerini Sundance Film Festivali’nde yaptı.
Blinded By The Light Filminin Konusu
Margaret Thatcher’ın İngiltere başbakanı olduğu 1987 yılında geçen Blinded By The Light filminde aslen Pakistan kökenli bir genç olan Javed’in Bruce Springsteen’in şarkılarını keşfetmesi ile hayatının değişmesi konu ediliyor. İngiltere’nin Luton şehrinde yaşayan ve geleneklerine bağlı olan babası tarafından yetiştirilen Javed, memleketinde birçok hoşgörüsüzlük yaşar ancak Bruce Springsteen’in şarkılarını dinleyen Pakistanlı genç hayatı bu şarkılarda öğrenir ve hayatı çok farklı bir hal alır.

  • Comments
  • Details
  • Details

    No details have been added.

    No Comment Yet.
    Do you do want to be the first to comment?